Breussova masáž

Breussova masáž je jemná, olejová, manuálně energetická masáž zad v oblasti páteře, jejímž autorem je rakouský léčitel a lidový expert medicíny Rudolf Breuss, známý v Čechách svojí 42 denní léčebnou kúrou proti rakovině. Za zajímavost stojí, že jeho medicínské znalosti jsou dodnes uznávány i lékaři.

V praxi se jedná o specifickou masáž v okolí páteře (cca na šíři v 10 cm pruhu po délce celé páteře), která uvolní tělesné, energetické i duševní blokády.
Rudolf Breuss vychází z toho, že neexistují žádné „opotřebované“ ploténky, nýbrž pouze degenerované, a že je možné dosáhnout jejich částečné regenerace. Vysvětluje to na příkladu houby: „Jestliže na vysušené houbě leží delší dobu závaží, pak se zploští. Jakmile závaží odstraníme a houbu vložíme do vody, nasaje ji a opět se zvětší. Právě tak je tomu i u meziobratlových plotének. Vmasírovaný třezalkový olej se do nich vsákne (vstřebá skrze kůži), ony opět „nabobtnají“, změknou a stanou se elastičtějšími“. Takto popsaný děj je analogií energetického procesu, ke kterému při masáži dochází. Nelze jej brát doslovně. Po té mohou být obratle Dornovou metodou mnohem  snadněji uvedeny do své ideální polohy. Např. ischiatickým bolestem se dá tímto způsobem velmi jemně ulevit.
Třezalkový olej působí blahodárně na nervovou soustavu, nervy vycházející z páteřního kanálu i antidepresivně. Samotná masáž je velmi uklidňující a může dobře pomoci „když už máme všeho nad hlavu nebo po krk“…

Breussova masáž a Dornova terapie pomáhají při bolestech zad, páteře, pánve a kloubů, a dobře se doplňují. Breussova masáž připravuje nenahraditelným způsobem páteř pro uvádění obratlů zpět do správné polohy Dornovou metodou. Při Breussově masáži působíme sice manuálně a energeticky, ale díky tomu, že „vše se vším souvisí“, můžeme také  odhalit duševní příčiny onemocnění.

O Dornově metodě se můžete více dozvědět na stránce Dornova metoda.